Amunicja kulowa NORMA 8x57 JS ALASKA...

Amunicja kulowa NORMA 8x57 JS ALASKA 12,7g /196gr

Amunicja kulowa NORMA 8x57 JS ALASKA 12,7g /196gr

Zapytaj o cenę

Gwarantujemy najniższe ceny w Polsce!

Prosimy wypełnić poniższe pola, obsługa sklepu skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

 

Amunicja myśliwska Norma Alaska 8x57JS

Norma Alaska 8x57JS jest rezultatem ewolucji pocisków trwającej ponad wiek i rozpoczynającej się od pierwszego projektu pocisku autorstwa Paul’a Mausera. Biorąc pod uwagę poziom technologiczny w 1880 roku, kiedy Mauser opracował nowoczesny rodzaj bezdymnej i płaszczowej amunicji możemy powiedzieć, że tolerancje produkcyjne w odniesieniu do dzisiejszych czasów były dość „niechlujne”. Mauser i jego zespół potrzebował pocisku który sprawdzałby się tak samo dobrze w wyeksploatowanych karabinach jak i tych zupełnie nowych. Finalnym krokiem było uzyskanie satysfakcjonującej skandynawskich myśliwych ekspansji – wymagana była niezawodność przy otwieraniu się pocisku oraz zoptymalizowana penetracja, taka która nie zagrażałaby tak myśliwym jak i psom uczestniczącym w skandynawskich polowaniach na łosie. W tamtym czasie, większość myśliwych polowała dla żywności i minimalizowanie strat mięsa było kluczowym aspektem. Grubość ścian płaszcza zmieniała się z upływem czasu aby sprostać nowoczesnym standardom balistycznym jednocześnie gwarantując minimalną fragmentację. W standardowych kalibrach typu 6,5x55, 308Win, 30-06 czy 9,3x62 gdzie prędkość nie przekracza 900m/s. Amunicja Norma Alaska 8x57JS 127g dostarcza niespotykaną celność i niezawodną wydajność z zachowaniem pierwotnej masy na poziomie 70-85% - w zależności od prędkości przy uderzeniu.

Tradycyjny design daje nie tylko świetną precyzję ale także ekspansję i penetrację na której można polegać. Prędkość pocisku Norma Alaska 8x57JS jest umiarkowana i nie został on zaprojektowany pod kalibry typu magnum lub o zwiększonej szybkości. Doskonale sprawdza się w standardowych kalibrach.

TOWAR KONCESJONOWANY DOSTĘPNY TYLKO W SKLEPIE STACJONARNYM, NIE PODLEGAJĄCY SPRZEDAŻY ONLINE. MATERIAŁ JEST PREZENTOWANY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELACH INFORMACYJNYCH I NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO.

Kaliber
8x57JS
Nowy produkt
Brak opinii

5 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.