Krieghoff Semprio kal. 308 Win Marka:...

Krieghoff Semprio kal. 308 Win Marka: Krieghoff, Model: Semprio, Producent: Krieghoff Niemcy KATEGORIA C1

Krieghoff Semprio kal. 308 Win   Marka: Krieghoff, Model: Semprio, Producent: Krieghoff Niemcy KATEGORIA C1

 

Sztucer, w którym pasja, kunszt rusznikarski i innowacyjna technologia połączyły się, by stworzyć arcydzieło.

Jedyny w swoim rodzaju system przeładowania liniowego daje myśliwemu możliwość oddania kolejnych strzałów bez niepotrzebnych przerw i odrywania rąk od broni.

Dzięki liniowemu repetierowi Semprio panujesz nad każdą sytuacją.

Repetier liniowy

Semprio – rewolucyjny i unikalny. Dzięki zoptymalizowanej ergonomice uzyskaliśmy broń z niezwykle intuicyjnym, szybkim sposobem przeładowania, umożliwiającej dodatkowo dokładne śledzenie celu.

Doskonała kontrola broni i szybki powrót do pozycji wyjściowej dla oddania strzału w połączeniu klasyczną elegancją charakterystyczną dla wszystkich Krieghoffów, sprawiają, że Semprio zdecydowanie wyróżnia się wśród konkurencji.

Oczywiście, każdy sztucer wyposażony jest w elementy, które przez lata wyróżniały bronie myśliwskie z Ulm – Uniwersalny Spust i Urządzenie Combi Cocking.

Jeśli dodać do tego łatwy System Rozkładania oraz naprawdę kompaktowe rozmiary, repetier liniowy Semprio staje się idealnym towarzyszem na każdym polowaniu.

Specyfikacja

Kalibry magnum: 7mm Rem Mag, .300 Win Mag, .375 Ruger

Pojemność magazynka dla kalibrów magnum: 3+1, trzy naboje w magazynku i jeden w komorze

Standardowe długości luf:

55 cm dla kalibrów standardowych

63 cm dla kalibrów magnum

Spust: około 1,25 kg

Waga: około 3,4 kg

Standardowe wyposażenie:

system przeładowania liniowego

system rozkładania

anodowane wykończenie baskili lub niklowane wykończenie baskili

możliwość dodania dodatkowej lufy bez konieczności wcześniejszego montażu w fabryce

wyjmowany magazynek umożliwiający szybkie załadowanie i rozładowanie broni

możliwość bezpiecznego przenoszenia

Urządzenie Combi Cocking i Uniwersalny System

bączki „Click-and-Go”

światłowodowe przyrządy celownicze

dostosowane do montażu optyki

standardowa klasa drewna lub opcjonalnie klasa T (orzech optycznie ulepszony), możliwy jest także wybór wersji w kamuflażu „Blaze” lub „Forest Green”

osada bez policzka lub praworęczna osada z policzkiem Semprio

czarna, gumowa stopka

kufer Krieghoff

Dodatkowe wyposażenie (za dodatkową opłatą)

dodatkowe lufy wymienne dla kalibrów standardowych i magnum

osada Thumb Hole z policzkiem Semprio, dostępna w w wersji prawo i leworęcznej

gwintowanie wylotu lufy (M14x1 or M15x1) w celu zamontowania kompensatora odrzutu

kompensator odrzutu BreaKO

ryflowana lufa – ułatwia odprowadzanie temperatury

różne przyrządy celownicze i możliwości montażu optyki

odporne na korozję pokrycie lufy „PH-ProCoating”

nawiercanie luf

niklowane pokrycie systemu

Możliwość konfiguracji

standardowy grawerunek

wymienny system

osada: klasy drewna do wyboru, kolba robiona na zamówienie, różne stopki

spust pokryty azotkiem tytanu (wygląda jak złoty)

Technologia

Krieghoff Semprio

Dzięki unikalnemu mechanizmowi przeładowania, który sprawia, że nie trzeba już zmieniać pozycji ręki po strzale, szybkość i precyzja Semprio są niezrównane.

Strzelcy leworęczni nie muszę już płacić za kosztowną przeróbkę broni, ergonomiczny liniowy system przeładowania Semprio został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom zarówno prawo jak i leworęcznych myśliwych.

Rewolucyjność tego sztucera leży w szczegółach jego konstrukcji. Zebranie w jednym projekcie najbardziej innowacyjnych pomysłów rusznikarskich firmy Krieghoff dało w efekcie broń gotową sprostać wszystkim wyzwaniom łowieckim XXI wieku.

Szczegóły rozwiązań technologicznych:

System Przeładowania Liniowego

Szybkie wyszukiwanie i śledzenie celów w czasie polowań zbiorowych to tylko jedna z wielu sytuacji, w których dwutakt Krieghoffa udowadnia swoją wyższość nad konkurencją. Błyskawiczne przeładowanie i możliwość oddania strzału bez konieczności zmiany pozycji ręki stanowią niepodważalną zaletę Semprio. Polowanie wreszcie jest tym, czym powinno – totalnym skupieniem na celu i bezpiecznym strzelaniem bez niepotrzebnych zakłóceń. Ergonomiczne przeładowanie w naturalny sposób przyciąga broń ponownie do ramienia, przez co dodatkowo zwiększa celność strzału.

Czółenko zespolone z lufą i komorą zamkową oraz znajdującym się w tej komorze wyjmowanym magazynkiem, podczas ładowania przesuwa się do przodu, natomiast trzon zamka pozostaje w tylnym położeniu. Podczas ruchu wstecznego lufa z komorą zamkową nasuwana jest niejako na trzon zamkowy, zaś czółko wysuwa nabój z magazynka i wprowadza go do komory nabojowej. Dalszy ruch powoduje nacisk na stalowe czółko o wymiarach 65mm2, które wsuwając się do wnętrza trzonu, jednocześnie obraca się i rygluje lufę siedmioma solidnymi bolcami w gniazdach komory nabojowej zespolonej z lufą. Proces ten zapewnia absolutnie bezpieczne zamknięcie broni.

Podczas przeładowania, pozycje rąk na broni nie ulegają zmianie, a wypolerowane części mechaniczne przesuwają się bez tarcia. Pociągnięcie za spust możliwe jest jedynie przy prawidłowo zamkniętej broni. Sztucer można bardzo łatwo załadować wykorzystując wypinany magazynek lub wprowadzając nabój bezpośrednio do komory.

Urządzenie Combi Cocking

Nienapięta broń to bezpieczna broń. Sztucer Semprio nosi się nieodbezpieczony – co jest najbezpieczniejszą opcją, ponieważ nie ma możliwości przypadkowego wypalenia. Kiedy myśliwy jest gotów do oddania strzału, odbezpiecza broń jednym płynnym i cichym ruchem przesuwając do przodu dźwigienkę, znajdującą się w miejscu tradycyjnego bezpiecznika. W razie nieoddania strzału wystarczy ponownie nacisnąć dolną część tej samej dźwigienki, aby zwolnić sprężynę i tym samym rozbroić system. Powtarzanie strzału nie wymaga powtórnego naciskania napinacza, który pozostaje w pozycji napiętej do chwili zwolnienia go przez strzelającego

System Rozkładania

Rozkładnie bez zbędnego wysiłku – Semprio jest kompaktowy w transporcie, łatwy do zmontowania i natychmiast gotów do użytku. Obrotowa dźwignia, znajdująca się na spodzie zespołu przesuwanego umożliwia rozłożenie broni bez konieczności użycia narzędzi. Po rozmontowaniu sztucer ma zaledwie 70 cm długości i bez problemu mieście się nawet do niedużego kufra. Myśliwi pokonujący duże odległości podczas polowania szybko docenią tę niewątpliwą zaletę.

Wymienne Lufy

Semprio daje możliwość zmiany kalibru poprzez prostą wymianę lufy, która nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Jedynie przy zmianie kalibru ze standardowego na magnum, konieczna jest wymiana trzonu zamka i magazynku.

Montaż Optyki

Semprio jest przygotowany do założenia montażu pod optykę.

Przez wiele lat nasi grawerzy udoskonalali swoją technikę, aby zapewnić każdej broni jej indywidualny charakter.

Wstępny projekt jest zawsze wynikiem dialogu z Klientem w celu uzyskania jak najbardziej harmonijnego efektu. Grawerzy w firmie Krieghoff mają niezwykle bogate portfolio, zawierające wszystko od klasycznego głębokiego rytowania po delikatny styl Bulino, od scen myśliwskich po wielopłaszczyznowe wzory z różnych epok. Inkrustowanie metalami szlachetnymi i specjalne wykończenia powierzchni nie stanowią dla nich wyzwania.

Wykorzystując doświadczenie, talent i finezję, nasi grawerzy tworzą prawdziwe dzieła sztuki, które odzwierciedlają pasję i osobowość właściciela oraz znacząco podnoszą zarówno wartość jak i jakość broni.

TOWAR KONCESJONOWANY DOSTĘPNY TYLKO W SKLEPIE STACJONARNYM, NIE PODLEGAJĄCY SPRZEDAŻY ONLINE. MATERIAŁ JEST PREZENTOWANY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELACH INFORMACYJNYCH I NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO.

Kaliber broni
308 Win
Kraj wytworzenia
Niemcy
Marka broni
Krieghoff
Model broni
Semprio
Nazwa broni
Sztucer
Producent broni
Krieghoff GmbH
Rodzaj broni
Palna kulowa sztucer
Rok produkcji
-
Nowy
Brak opinii

5 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.