Karabin samopowtarzalny G28-Z, Cal. .308 Win,...

Karabin samopowtarzalny G28-Z, Cal. .308 Win, 16,5" Heckler Koch

Karabin samopowtarzalny G28-Z, Cal. .308 Win, 16,5" Heckler Koch

 

Karabin samopowtarzalny HK MR 308 to cywilna wersja bojowego karabinu HK 417 niemieckiej firmy Heckler & Koch.

Układ broni bazuje na karabinku AR-10 czy większym bracie AR-15 przy czym bezpośredni system gazowy został zastąpiony przez mechanizm tłokowy z krótkim skokiem. Pozytywnie wpłynęło to na trwałość i niezawodność broni względem systemu DI. Karabin jest bronią w pełni dwustronną dostosowaną dla strzelców prawo i leworęcznych. Wszystkie manipulatory zostały zdublowane na prawą i lewą stronę. Zrzut zamka jest możliwy za pomocą palca wskazującego prawej ręki co przyspiesza wymianę magazynka na pusto.

Karabin wyróżnia się wyjątkowo wysoką jakością wykonania typową dla wszystkich niemieckich produktów. Wszystkie pracujące części są utwardzone i polerowane, konstrukcyjnie i mechanicznie postawiono na trwałość i "niemiecką solidność"

Łoże z górną i dolną szyną picatiny posiada z boku sloty w systemie keymod i jest samonośne co przekłada się na celność broni. Lufa o długości 16,5" cala sprawia że karabin jest wyjątkowo poręczny jak a broń kalibrze 308 Win. Karabin wyposażono w 6 pozycyjną kolbę. Nie znajdziemy w niej żadnych luzów typowych dla kolb teleskopowych innych producentów. W komplecie znajdują się nowego typu składane, niskoprofilowe przyrządy celownicze z typową dla HK muszką okręgu pełniące rolę przyrządów zapasowych.

HK MR 308 to broń która jest skuteczna na dystansie 600 a nawet 800 metrów i z powodzeniem wykorzystywana w klasie semi auto w strzelaniach długodystansowych. 

Specyfikacja:

Kaliber: .308 Winchester / 7,62x51 mm NATO

System: samopowtarzalny, gazowy, tłok o krótkim skoku, regulowany

Magazynki: NATO Stanag typu AR-10

Wymiary: długość - 905/985 mm, szerokość - 78 mm, wysokość - 197 mm

Lufa 16,5 cala / 421 mm, chromowana, średni profil

Waga: 4,450 g

 W komplecie: karabinek, magazynek 10 nabojowy, kufer, klucz do regulacji systemu gazowego.

TOWAR KONCESJONOWANY DOSTĘPNY TYLKO W SKLEPIE STACJONARNYM, NIE PODLEGAJĄCY SPRZEDAŻY ONLINE. MATERIAŁ JEST PREZENTOWANY TYLKO I WYŁĄCZNIE W CELACH INFORMACYJNYCH I NIE STANOWI OFERTY HANDLOWEJ W ROZUMIENIU ART. 66 PAR. 1 KODEKSU CYWILNEGO.

Kaliber broni
308 Win
Kraj wytworzenia
Niemcy
Marka broni
HK
Model broni
G28Z
Nazwa broni
Karabin
Producent broni
Heckler Koch
Rodzaj broni
Palna centralnego zapłonu- karabin
Rok produkcji
2022
Nowy
2010000156636
Brak opinii

5 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.