Kolimator Vortex Sparc Solar
Kolimator Vortex Sparc Solar
Kolimator Vortex Sparc Solar
Kolimator Vortex Sparc Solar

Kolimator Vortex Sparc Solar

Kolimator Vortex Sparc Solar

Produkt wyprzedany
11 610,00 zł
Brutto

 

Vortex Sparc Solar to pierwszy celownik kolimatorowy w ofercie marki Vortex, w którym zastosowano technologię solarną AUTO D-TEC, zapewniającą do 150 000 godzin pracy!

Vortex Sparc Solar zaprojektowano z myślą o użytkowaniu broni długiej m.in. karabinkach AR15, strzelbach półautomatycznych, karabinkach PCC.

Zmiany w stosunku do klasycznej wersji celownika Sparc:

mniejsza i lżejsza konstrukcja — jedynie 167 g

zasilanie wspomagane technologią solarną AUTO D-TEC

czas pracy do 150 000 godzin

zasilanie za pomocą baterii CR2032

czujnik ruchu aktywujący celownik po automatycznym wyłączeniu (po 14 godzinach)

większy zakres regulacji punktu celowania - 100 MOA w pionie i poziomie

Korpus celownika wykonano z aluminium lotniczego metodą precyzyjnego frezowania. Dzięki skróceniu długości korpusu urządzenie ma także lżejszą konstrukcją ważącą z montażem zaledwie 167 g.

Vortex Sparc Solar gwarantuje „stabilne trzymanie zera”, optyka pozbawiona jest błędu paralaksy, a dzięki nieograniczonej odległości od oka może być wykorzystywany na broni myśliwskiej, karabinkach AR oraz strzelbach półautomatycznych.

W celowniku zastosowano soczewki z wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi, naniesionymi na wszystkie granice powietrze-szkło. Dzięki nim kolimator zapewnia wysoką transmisję światła, widziany obraz jest czysty i kontrastowy, a także pozbawiony błędu paralaksy.

Do celowania służy czerwona kropka 2 MOA, z możliwością regulacji w pionie i poziomie w zakresie aż 100 MOA. Każdy klik bębna zmienia położenie punktu celowania o 1MOA.

Kropka o wielkości MOA nie przysłania celu, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno do precyzyjnego, jak i dynamicznego strzelania. Celownik ma także szeroki zakres jasności tj. 10 ustawień dziennych i 2 nocne — kompatybilne z noktowizją.

Do obsługi kolimatora służą 2 płaskie przyciski odpowiedzialne za włączanie/ wyłącznie oraz zmiany poziomu jasności, oraz otwarte bębny regulacji położenia punktu celowania.

Sparc Solar ma dwie formy zasilania: za pomocą monokrystalicznego ogniwa słonecznego (główne zasilanie) oraz jednorazowej baterii CR2032.

Dzięki technologii Auto D-TEC w momencie, gdy nie ma wystarczającego światła słonecznego zasilanie automatycznie, przełącza się i pobiera energię z baterii CR2032.

W większości warunków dziennych (zewnętrznych), kolimator Sparc Solar będzie działał wyłącznie na energii słonecznej. Połączenie dwóch systemów zasilania zapewnia czas pracy nawet do 150 000 godzin pracy na baterii przy ustawieniu jasności na poziomie 6.

Imponujący czas działania celownika zawdzięcza także zastosowaniu czujnika ruchu, który przy braku aktywności ruchowej wyłącza zasilanie kolimatora (po 14 godzinach) i wprowadza urządzenie w tryb uśpienia.

Ponowne włączenie znaku celowniczego wymaga jedynie poruszenia broni. W przypadku manualnego wyłączenia celownia czujnik ruchu nie aktywuje urządzenia.

Akcesoria w zestawie

W komplecie znajdują zakrywki soczewek, klucz wielofunkcyjny torx, ściereczka do czyszczenia, bateria CR2032 oraz 2 montaże: wysoki 1/3 co-witness do karabinków, oraz niski zalecany do strzelb.

DANE TECHNICZNE:

Dane podstawowe:

Gaz wypełniający Azot

Kolor plamki czerwony

Powiększenie [×] 1

Typ krzyża celowniczego (siatki) kropka 2 MOA

Zasilanie:

Zasilanie CR2032 × 1

Dane dodatkowe:

Maks. regulacja pionowa (wysokości) [MOA] 100

Maks. regulacja pozioma (nawiewu) [MOA] 100

Materiał obudowy duraluminium anodyzowane

Przesunięcie przy pełnym obrocie [MOA] 42

Regulacja stopniowa [MOA] 1

Rozmiar plamki [MOA] 2

Wymiary:

Masa [g] 167

W zestawie:

klucz imbusowy 2,5 mm,

montaż picatinny,

ściereczka do czyszczenia optyki,

zakrywka na szkło,

bateria,

instrukcja producenta,

kolimator.

Nowy
875874008960
875874008960
Brak opinii

5 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.